Logo Cyklisté vítániCyklisté vítáni
 CZ 
Zobrazit filtr

Cyklostezka Brno-Vídeň

 76 km  1 den

Na kole z moravské metropole do Vídně

@Cyklistická stezka Brno - Vídeň DSO

Cyklostezka spojuje moravskou metropoli s hlavním městem Rakouska. Je ideálním napojením na Dunajskou stezku.

Detail trasy

stáhnout gpx
 délka 76 km
 stoupání 181 m
 klesání 201 m
 časová náročnost 1 den
 nejvyšší bod 231 m n.m.
 nejnižší bod 170 m n.m.

Cyklotrasa Brno - Vídeň v délce 170 km spojuje dvě středoevropské metropole. Prochází územím jižní Moravy a dolnorakouské oblasti Weinviertel. Oba sousedící regiony jsou proslulé rovinatou krajinou s malebnými sklepními uličkami, okouzlujícími výhledy a vinařskou turistikou. Svým nenáročným terénem po převážně asfaltovém povrchu s minimální motorovou dopravou a značením směrovkami po celé trase je ideální pro nenáročné cyklisty i rodiny s dětmi. Na trase cyklostezky se nachází mnoho zajímavých míst přírodních i historických, např. zámecké zahrady v Židlochovicích, Novomlýnské nádrže u Pasohlávek nebo Muzeum československého opevnění v Novosedlech.
 
V Brně trasa prochází městem již od přehrady a u haly Rondo pak vede po samostatné stezce podél břehu řeky Svratky kolem obchodního centra Olympia přes Rebešovice a Opatovice do Židlochovic, a dále pak přes Ivaň a Pasohlávky do hraniční obce Hevlín. V Jihomoravském kraji je cyklotrasa Brno – Vídeň převážně součástí dálkové cyklistické trasy č. 4. V Rakousku z Laa a/T  vede po mezinárodní dálkové trase Eurovelo 5 až do Mistelbachu, kde navazuje na Eurovelo 9, po které vede až do Vídně s napojením na Dunajskou stezku.

Jihomoravská část cyklostezky vede převážně po rovince s minimálním převýšením a je určena výhradně pro cyklisty, popřípadě z menší části je značena po méně frekventovaných obslužných komunikacích nebo silnicích nižší třídy. Celá trasa je protkána mnoha odpočívadly a informačními tabulemi, obklopena rybníky, poli a vinohrady. V okolí cyklostezky můžete využít doplňujících služeb cestovního ruchu s certifikací „Cyklisté vítáni“.

Chci vědět víc

Cyklisté vítáni

Vyberte si z nabídky provozovnu s certifikátem Cyklisté vítáni.

Služby: UbytováníStravováníKempyTuristické cíle
Tip: Pro přesnější výsledek přibližte mapu k požadované lokalitě.
Loading...

Další kulturní stezky