Vlčí bouda

Milí cyklisté,
v obci Vlkov nedaleko řeky Lužnice se nachází místo, kde je dobře. Je tam malá hospoda s velkou zahrádkou, plná dobrot, pohody a dobré nálady. Vše v těsné blízkosti daňčí obory, kterou můžete navštívit.
Krom toho, že vás milerádi přivítáme s otevřenou náručí a stejně tak širokým úsměvem, budeme dělat vše pro to, abyste se u nás zkrátka cítili co nejlépe.
Co Vám můžeme nabídnout? Máme pro Vás hnedle několik lákadel. Začněme třeba u jídla a pití. Naše kuchyně je založená na jednoduchosti, tím ovšem nemyslíme, že bychom to nějak flákali, jen nic nepřeháníme a necháváme vyniknout chuť  masa, ryb či zeleniny co nejpřirozeněji. Jako příklad uvádíme čerstvého Pstruha na bylinkách, kterému dopřejeme pouze: hrubozrnnou sůl, libeček nebo dobromysl nebo rozmarýn nebo tymián (bylinky nám pochopitelně rostou na zahrádce) pak už jen limetka a trocha olivového oleje. Na roštu se celé kouzlo dokončí.
Samozřejmostí jsou varianty jídel pro různé zájmové skupiny. Pokud se jedná o Jedlíky, tak na ty máme políčeno, troufáme si říct naším široko daleko vyhlášeným Steakem z krkovice, který je připraven na bázi přírodních šťáv a rozhodně NENÍ naložen do oleje nebo "nedej bože" marinády s olejem. Pro Vegetariány nebo i tzv. Bezlepkáře máme například grilovanou zeleninu sypanou parmazánem zakápnutou olivovým olejem nebo hermelín z grilu, s brusinkovým bobkem.
Nebojte, myslíme i na dětičky. Moc jim u nás chutná steak z vykostěného kuřecího stehna na bazalce
... popravdě hned po obřím párku v rohlíku s kečupéém:)
Jelikož jsme v Jižních Čechách tak máme v nabídce regionální pivo z Třeboňského pivovaru Regent, konkrétně jeho jedenáctku. Pokud ovšem dáváte přednost klasice, pak čepujeme také Plzeňskou dvanáctku. Morava nám dává skvělá přívlastková vína, která si můžete dát třeba ... jen tak.
Umíme vám připravit čerstvou šťávu ze sezónního ovoce, fresh je totiž pro cyklisty úžasné osvěžení.
Jestli si potrpíte na dobrou kávu, tak tu pro Vás máme přímo z rodinné pražírny. Žádné mleté žaludy nebo to "co smetli z paluby" u nás nečekejte. Je opravdu vynikající, obzvláště pokud si k ní dáte náš koláč, který je někdy z borůvek či jahod, jindy zas s čokoládou anebo s... něčím jiným. :) Do lCEspressa pro změnu dáváme krom čokolády i karamel, ale nějaká ta kalorie navíc se na kole určitě rychle ztratí.
Dost gastronomie, máme pro Vás i jiné zážitky. Jelikož máme to štěstí, že s námi kamarádí zvířata, můžeme Vás pozvat hned na několik jedinečných podívaných. Budete mít příležitost vidět zblízka DAŇKY přímo v naší oboře. Jsou opravdu nádherní a mají už spoustu lidských kamarádů, co jim nosí jablka nebo tvrdé pečivo, což jim velmi prospívá, jak jistě sami uvidíte. Pokud by Vám to nestačilo, můžete s námi jít nakrmit i DIVOČÁKA Amose. Je to prostě taková "malá ZOO".
A kdyby se Vám u nás líbilo natolik, že nebudete chtít odjet, můžete tu i přespat.
Konkrétně v domácím penzionu U DANČÍ OBORY, který je naší součástí. Vede ho paní Píhová ...moc fajn ženská :) (zkušenost velí: ohledně ubytování volat raději předem).
Zkrátka a dobře, pokud budete plánovat výlet, vezměte to přes nás.

www.facebook.com/pages/Vl%C4%8D%C3%AD-bouda/329504917135613?fref=ts
Kontaktní údaje Adresa:Vlkov 117, Veselí nad Lužnicí
Turistická oblast:Třeboňsko a Českobudějovicko , Jižní Čechy
Telefon:+420723708077, +420728864938
Email:vlci.bouda@seznam.cz
Otevírací doba
červen - víkendy
červenec - srpen - denně 10:00 - 24:00
září - 12:00 - 22:00
Kapacita:50
16 hodnocení
Vlčí bouda na mapě:
GPS: 49.1495856, 14.7203358
Fotogalerie
Splňuje tyto předepsané vlastnosti
Přizpůsobení nabídky nápojů potřebám cyklistů, v nabídce alespoň jeden osvěžující "cyklonápoj", ovocné nebo bylinkové čaje
V nabídce alespoň jedno teplé a jedno vegetariánské nesmažené jídlo během celé provozní doby. Nabídka musí obsahovat jídlo s malým obsahem tuků (např. pokrmy z celozrnných těstovin, zeleniny, ovoce)
Kvalitní, pokud možno zastřešené, odstavné místo pro kola a zavazadla v dohledu hosta nebo uzamykatelná místnost/boxy pro bezplatné uschování kol a zavazadel
Poskytnutí základního nářadí pro jednoduché opravy kol
Lékárnička
Informační tabule Cyklisté vítáni
Nabídka místní gastronomické speciality
Celodenní provozní doba
Možnost umytí kola, základní vybavení pro mytí kola
Prodej cyklistických a turistických map okolí
Nabídka doporučených jednodenních výletů na kole v okolí
Seznam ubytovacích možností v regionu, které jsou vhodné pro cyklisty
Přístup na internet
Možnost dobíjení elektrokol
Dobíjení zdarma - při konzumaci našich dobrot. :)
Hodnocení
Řadit dle:
Obecné hodnocení
Známka
Slovní hodnocení
Autor
Datum
Pozitivní
Včera jsem si nechtěně ověřil, jak přistupují na Vlčí boudě k cyklistům v nouzi. Jsem cyklista veterán a párkrát jsem již na kole obrazně tu naši zeměkouli objel. Přesto mě zaskočila kuriózní porucha - vypadlý šroubek z SPD zarážky na tretře - nevysvobodíte nohu z pedálu, aniž byste se vyzuli. Vlčí bouda ovšem kromě základního nářadí k opravě kol disponuje i nevšední ochotou pomoci a tak jsem odjel v pohodě se zapůjčeným obyčejným pedálem a sandálem. Díky, Petře!
Jiří Jokl
21.10.2015 15:07:00
Pozitivní
Použiji slova přede mnou již napsaná a vše vystihujíci: Křehounký pstroužek na grilu, šťavnatá krkovice, klobása od místního řezníka, káva z domácí pražírny, famózní grilovaná zelenina k tomu poctivá míra oroseného Regenta - to vše na velmi příjemném místě, jak pod střechou, tak na venkovní zahrádce je jen jeden z důvodů, proč se Vlčí bouda pro mě stala téměř srdeční záležitostí. Po vynikající snídani jsme se vrátili i na oběd. V neposlední řadě je to pak až neuvěřitelná vlídnost obou majitelů, tak i obsluhující půvabné dcery jednoho z nich. Vstřícnost s jakou přistupují ke svým hostům se v dnešním pohostinství opravdu už jen málo kde vidí. Víc takových Vlčích boud po České republice. :)
Hanz
29.8.2015 14:46:06
Přidat hodnocení
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné

 Security code
*Vaše hodnocení:

*Vaše známka:

 • Věděli jste, že...

  Hledáte zajímavou dovolenou? Vinařské stezky Vás přivedou k lidem, kteři jsou prosluli pohostinností, dobrým vínem a otevřeným srdcem.

  Zábava cestou do práce?

  Zúčastněte se i s vašimi kolegy soutěže Do práce na kole!

 • srpen 2019
  poútstčtsone
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  Všechny akce
 • 15.8.2019
  Šternberský trojboj IV.

  Zveme vás na čtvrtý ročník Šternberského Trojboje, který se letos k...

   
  27.7.2019
  Votická Šlapanda - 27.7.2019

  Šlapeme okolo Votic / nejedná se o závod/ hlavní cena - koloběžka!

   
  Všechny aktuality

 • Největší česká nadace pro lidi a pro přírodu. Podporuje také rozvoj cyklistické dopravy a cykloturistiky. Certifikaci Cyklisté vítáni rozvíjí od roku 2005.
  Více