Logo Cyklisté vítániCyclists Welcome
 EN 
Show filter
Tourist attractions

Grunt Galatík

Zemědělský dvůr Těšánky 1, Zdounky
0 ×

Od roku 2002 provozujeme různé aktivity v našem sportovním a rekreačním areálu nacházejícím se vedle malé vesničky Těšánky na kroměřížsku.

 Zemědělský dvůr Těšánky 1, Zdounky
 www.gruntgalatik.cz
Od roku 2002 provozujeme různé aktivity v našem sportovním a rekreačním areálu nacházejícím se vedle malé vesničky Těšánky na kroměřížsku. Jak napovídá sám název, snažíme se navázat na tradici moravských gruntů, které představují část naší historie.

Chceme ukázat, že provozovat ekonomickou činnost jde společně s tím, co máme přirozeně k dispozici a o co naši předci pečovali celá staletí.

Dvůr a hřebčín vznikají roku 2002 v prostoru bývalého JZD, které však bylo postaveno na soukromých pozemcích více jak 80 různých majitelů, rozléhajících se cca na ploše 100 ha. Díky přívětivosti původních majitelů se podařilo pozemky vykoupit a mohla začít postupná rekonstrukce stávajících budov. Roku 2006 jsme dokončili první stáj pro koně a krytou jízdárnu, čímž vznikly podmínky pro vznik jezdecké stáje, zabývající se převážně drezurou. Hlavní tváří, která naši jezdeckou činnost prezentuje, je Ivana Galatíková (r. 2007 účast na mistrovství drezury ČR, r. 2008 druhá na mistrovství Slovenska)

Vzhledem k tomu, že u nás nebyly závody v drezuře pořádány v tak hojné míře jako v Čechách, rozhodli jsme se pro založení vlastních soutěží. Od roku 2007 tak pravidelně připravujeme jezdecká klání. Rok od roku se snažíme obohacovat program a to nejen v drezurní oblasti, ale zařazujeme i skokové závody.

Jak čas běžel, dospěli jsme k rozhodnutí aktivně podpořit ekonomický a turistický rozvoj východní Moravy. Roku 2007 jsme zahájili chov moravského teplokrevníka s cílem vybudovat zázemí pro agroturistiku, výcvik jezdců a sportovní činnost. Společně se Svazem chovatelů a příznivců moravského teplokrevníka (SCHPMT) a místními chovateli se snažíme zachránit chov tohoto ušlechtilého koně, jenž je svými charakteristikami vhodný pro každého jezdce či milovníka koní. Dále připravujeme otevření zemědělského muzea, restaurace, ubytovny a čerpací stanice PHM.

Bicycle storage (coverable) in reach of guests, lockable storage/boxes for free bicycle and luggage parking
Provide basic bicycle repair tools for simple bicycle repair
First Aid kit
Information board Cyclists Welcome
Provide space with basic equipment for bicycle cleaning
Sales of bicycling and tourist maps of the surroundings
Offer of one-day bicycle trips in the surroundings
List of "Cyclist Welcome" accommodation options in the region
Internet access

Rating

0 ×
There is no rating yet. Be the first!
Add your own rating

Cyclists Welcome

We are carefully selecting bike friendly places. Whether it is accommodation, gastronomy or tips for trips we always want that you and your bicycle to be well taken care of. That’s why all recommended services in this web site must bear the certificate Cyclists Welcome.

Services: AccommodationGastronomyCampsitesTourist attractions
Tips: For more detail zoom in.
Loading...