Aktuality Cyklisté vítáni

Jarní svátek cyklistiky - veletrh FOR BIKES - se blíží!

FOR BIKES 2017 (31.3.- 2.4.2017) – doprovodný program

Ani letos nepřijdou návštěvníci veletrhu FOR BIKES zkrátka. Znovu je čeká akční doprovodný program, do kterého se mohou i sami zapojit. Zde je to nejzajímavější.

Samotný 8. ročník veletrhu, kde se na 17000 m2 v pěti halách představí tisícovky kol a doplňků,  odstartuje slavnostní zahájení, na kterém už svou účast přislíbil bronzový muž z mistrovství světa maratonu horských kol Kristián Hynek a rovněž prezident ČSC Marián Štětina a zástupce primátorky hlavního města Prahy Petr Dolínek. Oficiální akt se odehraje v pátek v 11:00 hod.
Veletrh bude i letos dějištěm tří cyklistických závodů. V pátek se uskuteční druhý ročník silničního Author kritéria v areálu výstaviště pro jezdce s licencí. Sobotu vyplní 6. ročník freestyle bmx závodu, tentokrát pod názvem MERCEDES-BENZ AIRBOX contest. V neděli pak přímo z výstaviště odstartuje třetí ročník závodu HERVIS RACE FOR BIKES, který je určen pro širokou veřejnost.

Author silniční kriterium 2017 bude podobně jako vloni pouze pro pozvaných 54 závodníků s licencí ČSC. Závodit se bude na 1,16 km dlouhém okruhu v areálu PVA EXPO v pražských Letňanech. Cyklisté odstartují v 15:00 a čekat je bude celkem 40 okruhů, každý čtvrtý bude bodovaný.
 
Hala číslo šest bude od pátku do neděle nadupaná freestylem. Jan Valenta připravil novou mobilní překážku pro rok 2017 - MERCEDES-BENZ AIRBOX. Jedná se o ojedinělou řadu velkých mobilních překážek určených pro nejvyšší úroveň ježdění freestyle BMX, skateboardingu a freestyle scooteringu. V pátek a v neděli bude Mercedes-Benz AIRBOX setup zpřístupněn všem jezdcům pro volné ježdění a trénink.  V sobotu se pak návštěvníci mohou těšit na soutěžní program nejlepších českých závodníků, a to od 13:30 hodin.

Nepřehlédnutelnou částí doprovodného programu haly č. 6 bude během celého veletrhu Author zóna jízdy zručnosti - zóna pro děti a mládež, která bude zdarma k dispozici pro návštěvníky veletrhu. K zapůjčení budou dětská horská kola Author King Kong “ + Author BMX kola. Otestovat svoje BMX kola si budete moci v zóně JUNKRIDESHOP.COM.

Závěrečný den a HERVIS RACE FOR BIKES  si mohou návštěvníci vychutnat buď jako fanoušci nebo se sami do závodění zapojit. Akce odstartuje v pravé poledne přímo z areálu PVA EXPO, trať horských kol měří 45 kilometrů a zvládne ji každý.

Na startovní listině se i letos objeví zajímavá jména elitních bikerů, na obhajobu loňského prvenství se chystá i Kristián Hynek.

Kromě výše zmíněného nelze opomenout testovací dráhy pro horská kola a elektrokola. Pro ty nejmenší připraví Simplerent dětskou dovednostní dráhu a rovněž soutěž, kde budou každý den vylosování 3 šťastlivci, kteří dostanou 2000 Kč voucher na celosezónní půjčení kola!

Nezapomeňte, že otevírací hodiny pro návštěvníky jsou v letošním roce upravené, tak aby měli návštěvníci více času si kola prohlédnout, v pátek a sobotu to bude od 9:00 do 19:00, v neděli pak do 16:00.

Webové stránky veletrhu: http://forbikes.cz/

 

Fotogalerie
 • Věděli jste, že...

  Hledáte zajímavou dovolenou? Vinařské stezky Vás přivedou k lidem, kteři jsou prosluli pohostinností, dobrým vínem a otevřeným srdcem.

  Zábava cestou do práce?

  Zúčastněte se i s vašimi kolegy soutěže Do práce na kole!

 • srpen 2020
  poútstčtsone
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  Všechny akce
 • 11. 5. 2020
  Česká firma MyStay může hrát výz...

  Česká společnost MyStay zvítězila ve Výzvě pro obnovu turismu (Heal...

   
  17. 4. 2020
  Stát chce podpořit domácí turism...

  Více než kdy jindy je v současné době nutné podporovat cestovní ruc...

   
  Všechny aktuality

 • Největší česká nadace pro lidi a pro přírodu. Podporuje také rozvoj cyklistické dopravy a cykloturistiky. Certifikaci Cyklisté vítáni rozvíjí od roku 2005.
  Více