Aktuality Cyklisté vítáni

Do práce na kole - Do Brna míří cyklosuperhrdinové


Už posedmé připravuje Nadace Partnerství měsíc plný jízdy na kole, soutěží a akcí na triko. V Brně uvede letošní ročník kampaně „Do práce na kole” tradiční Velká jarní cyklojízda, letos s přízviskem „superhrdinská”. Ve čtvrtek 19. dubna ji pro brněnské cyklisty odstartuje spolek Brno na kole z Moravského náměstí. Do konce dubna lze pak na http://www.dopracenakole.cz registrovat dvou až pětičlenný tým jezdců. Ten pak spolu s ostatními firemními šlapači soutěží během května o co nejvíce podniknutých cest do zaměstnání na kole nebo také na koloběžkách, bruslích nebo longboardech.

Zájem o kolo jako plnohodnotnou alternativu k dopravě do práce každoročně roste. „Vloni jsme jenom v Brně pokořili metu dvou tisíc účastníků. Celorepublikově to bylo bezmála 13 000 lidí ve 33 městech,“ přibližuje rozsah kampaně koordinátorka brněnské kampaně Anna Petříková z Nadace Partnerství. Tento rok organizátoři počítají s ještě masivnější účastí. Letošní ročník má totiž ambiciózní cíl: Zachraň město! „Vyrazit na kole je jeden z nejjednodušších způsobů, jak ulevit městskému ovzduší a ulicím plným aut. A také přivést co nejvíce lidí k šetrnějším způsobům přepravy,” shrnuje výhody dopravy na bicyklu Petříková.

Na nejpilnější a nejsvědomitější firemní týmy jako každý rok čeká řada cen. Jako odměnu za měsíc v pedálech nabízí Nadace Partnerství kolo od Cyklospecialit, vstupenky do vily Tugendhat nebo pobytové zájezdy. „Rádi bychom hravou formou motivovali zaměstnance, aby začali přemýšlet o svém životním stylu a také o problematice udržitelné dopravy. Snažíme se apelovat i na zaměstnavatele, aby tyto formy dopravy podporovali a umožnili bezpečné uzamknutí kola nebo osprchování se,“ říká Lenka Myšáková, koordinátorka celonárodní kampaně ze sdružení Auto-mat.

Tvářemi osmého ročníku je řada divadelníků jako Jiří Havelka nebo proslulý internista a milovník cyklistiky profesor Richard Češka.

Registrace jsou otevřené až do 30. dubna.

Vedle zahajující cyklojízdy doprovodí jarní ježdění také Výstava na triko v Domu umění, Kafe na triko od KofiKofi nebo Kino Art na triko. Hlavním partnerem brněnské kampaně je Thermo Fisher Scientific a partnerem je firma MoroSystems, s.r.o.

Více na www.dopracenakole.cz 

Seznam letos zapojených měst:
Břeclav – Brno – České Budějovice – Hradec Králové – Hranice – Jihlava – Jindřichův Hradec – Karviná – Kladno – Liberec a Jablonec n. N. – Louny – Most – Nový Jičín – Olomouc – Ostrava – Otrokovice – Pardubice – Plzeň – Praha – Příbram – Říčany u Prahy – Rožnov pod Radhoštěm – Rychnov n. Kněžnou – Třebíč – Ústí nad Labem – Žďár nad Sázavou – Zlín – Znojmo

Podívejte se na letošní promovideo:

Fotogalerie
 • Jubileum letos oslaví veletrh FOR BIKES!

  V roce 2019 se uskuteční jubilejní 10. ročník největšího cyklistického veletrhu v České republice. Jarní svátek cyklistiky potrvá tři dny - od 29. do 31. března 2019! Více na webu veletrhu zde.
   

  Věděli jste, že...

  Hledáte zajímavou dovolenou? Vinařské stezky Vás přivedou k lidem, kteři jsou prosluli pohostinností, dobrým vínem a otevřeným srdcem.

  Zábava cestou do práce?

  Zúčastněte se i s vašimi kolegy soutěže Do práce na kole!

 • únor 2019
  poútstčtsone
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  Všechny akce
 • 14.2.2019
  Mezinárodní veletrh cestovního r...

  V roce 2019 se bude konat již 28. ročník, který proběhne ve dnech 2...

   
  21.1.2019
  Vyšla nová Mapa dálkových tras G...


  Na brněnském veletrhu Regiontour, který proběhl ve dnech 17...

   
  Všechny aktuality