Aktuality Cyklisté vítáni

Do práce na kole - Do Brna míří cyklosuperhrdinové


Už posedmé připravuje Nadace Partnerství měsíc plný jízdy na kole, soutěží a akcí na triko. V Brně uvede letošní ročník kampaně „Do práce na kole” tradiční Velká jarní cyklojízda, letos s přízviskem „superhrdinská”. Ve čtvrtek 19. dubna ji pro brněnské cyklisty odstartuje spolek Brno na kole z Moravského náměstí. Do konce dubna lze pak na http://www.dopracenakole.cz registrovat dvou až pětičlenný tým jezdců. Ten pak spolu s ostatními firemními šlapači soutěží během května o co nejvíce podniknutých cest do zaměstnání na kole nebo také na koloběžkách, bruslích nebo longboardech.

Zájem o kolo jako plnohodnotnou alternativu k dopravě do práce každoročně roste. „Vloni jsme jenom v Brně pokořili metu dvou tisíc účastníků. Celorepublikově to bylo bezmála 13 000 lidí ve 33 městech,“ přibližuje rozsah kampaně koordinátorka brněnské kampaně Anna Petříková z Nadace Partnerství. Tento rok organizátoři počítají s ještě masivnější účastí. Letošní ročník má totiž ambiciózní cíl: Zachraň město! „Vyrazit na kole je jeden z nejjednodušších způsobů, jak ulevit městskému ovzduší a ulicím plným aut. A také přivést co nejvíce lidí k šetrnějším způsobům přepravy,” shrnuje výhody dopravy na bicyklu Petříková.

Na nejpilnější a nejsvědomitější firemní týmy jako každý rok čeká řada cen. Jako odměnu za měsíc v pedálech nabízí Nadace Partnerství kolo od Cyklospecialit, vstupenky do vily Tugendhat nebo pobytové zájezdy. „Rádi bychom hravou formou motivovali zaměstnance, aby začali přemýšlet o svém životním stylu a také o problematice udržitelné dopravy. Snažíme se apelovat i na zaměstnavatele, aby tyto formy dopravy podporovali a umožnili bezpečné uzamknutí kola nebo osprchování se,“ říká Lenka Myšáková, koordinátorka celonárodní kampaně ze sdružení Auto-mat.

Tvářemi osmého ročníku je řada divadelníků jako Jiří Havelka nebo proslulý internista a milovník cyklistiky profesor Richard Češka.

Registrace jsou otevřené až do 30. dubna.

Vedle zahajující cyklojízdy doprovodí jarní ježdění také Výstava na triko v Domu umění, Kafe na triko od KofiKofi nebo Kino Art na triko. Hlavním partnerem brněnské kampaně je Thermo Fisher Scientific a partnerem je firma MoroSystems, s.r.o.

Více na www.dopracenakole.cz 

Seznam letos zapojených měst:
Břeclav – Brno – České Budějovice – Hradec Králové – Hranice – Jihlava – Jindřichův Hradec – Karviná – Kladno – Liberec a Jablonec n. N. – Louny – Most – Nový Jičín – Olomouc – Ostrava – Otrokovice – Pardubice – Plzeň – Praha – Příbram – Říčany u Prahy – Rožnov pod Radhoštěm – Rychnov n. Kněžnou – Třebíč – Ústí nad Labem – Žďár nad Sázavou – Zlín – Znojmo

Podívejte se na letošní promovideo:

Fotogalerie
 • Věděli jste, že...

  Hledáte zajímavou dovolenou? Vinařské stezky Vás přivedou k lidem, kteři jsou prosluli pohostinností, dobrým vínem a otevřeným srdcem.

  Zábava cestou do práce?

  Zúčastněte se i s vašimi kolegy soutěže Do práce na kole!

 • říjen 2021
  poútstčtsone
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  Všechny akce
 • 18. 10. 2021
  Mezinárodní letní fotosoutěž Cyk...

  Cyklisté vítáni v zemích V4
  Partnerství, o.p.s. spolu s part...

   
  24. 9. 2021
  Odborníci na cykloturistiku z ce...

  V termínu 21. - 22. 9. se v Hradci Králové uskutečnilo Národní setk...

   
  Všechny aktuality

 • Největší česká nadace pro lidi a pro přírodu. Podporuje také rozvoj cyklistické dopravy a cykloturistiky. Certifikaci Cyklisté vítáni rozvíjí od roku 2005.
  Více